Predstavitev

V našem planinskem društvu od vsega začetka deluje tudi vodniški odsek, v skladu s statutom društva in svojimi lastnimi pravili o vodenju in organiziranju izletniške dejavnosti. Vodniki organizirajo planinske izlete in srečanja ter skrbijo za varnost planincev v gorah.

Vodniško znanje so si vodniki pridobili s šolanjem, ki mu na koncu sledi praktični izpit; med drugim mora obvladati prvo pomoč, varovanje z vrvmi, kar potrebuje pri plezanju ali prečkanju strmin, znati mora zaščititi vsakega udeleženca, poznati reševanje ponesrečenca, vedeti nekaj o pravilni prehrani v gorah.

Po uspešno opravljenem praktičnem izpitu vodnik pridobi licenco A (lahke kopne ture), B (zahtevne kopne ture),  D (zimske ture) itd.

Licenco mora vodnik obnavljati vsake tri leta z enim vikendom izobraževanja.